Jak usprawnić płatności online w sklepie internetowym?

pltnosciwsklepieinternetowym

Przy podejmowaniu decyzji o metodach płatności w swoim sklepie internetowym warto zastanowić się co będzie najbardziej użyteczne dla kupującego.

Proces płatności jest ważnym elementem przy finalizowaniu transakcji - powinien być szybki, wygodny i bezpieczny.

Szybkie płatności online - na co należy zwrócić uwagę?

Płatności online powinny być użyteczne i wygodne zarówno dla kupujących jak i dla sprzedawców. Dla tych pierwszych ważny będzie szeroki wybór metod płatności i banków. Sprzedający powinien mieć łatwy dostęp do środków i możliwość dysponowania nimi w dogodnym dla siebie czasie.

Uproszczenie przyjmowania zwrotów kluczem do szybszej obsługi klienta

Nieodłącznym elementem funkcjonowania sklepu internetowego jest odpowiednio przygotowany system zwrotów. Dużym usprawnieniem płatności online będzie możliwość ich automatyzacji za pośrednictwem systemu płatności. Dzięki temu zaksięgowanie zwrotu nastąpi w trybie natychmiastowym.

platnoscionline

Rozwiązania płatnicze, które skutecznie wpłyną na usprawnienie płatności online w sklepie internetowym

W związku z intensywnym rozwojem usług e-commerce, systemy płatności prześcigają się w udostępnianiu innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających coraz łatwiejszą i szybszą realizację płatności online. Warto przeanalizować każde z nich i wybrać najkorzystniejsze dla swojego sklepu internetowego.

Automatyczne przypomnienie o płatności. W przypadku niezrealizowania płatności w określonym czasie, kupujący otrzymuje mailowe przypomnienie z linkiem do płatności. Dzięki temu, może dokończyć transakcję bez ponawiania całej procedury.

Płatności z różnego poziomu, dzięki którym kupujący otrzyma link niezbędny do realizacji bezpośredniej płatności. Wówczas logowanie do strony sklepu oraz przechodzenie przez cały proces zakupowy nie jest konieczne. W przypadku zwlekania z zapłatą, kupujący uzyska także specjalnie wygenerowany mail zawierający przycisk "zapłać”.

Płatność bezpośrednio z konta Facebook. Transakcja dokonywana jest w prosty i intuicyjny sposób bez odsyłania kupującego na oficjalną stronę sklepu. Możliwość sprzedaży za pośrednictwem fanpage prowadzi do zwiększenia obrotu oraz usprawnienia płatności online.

  • Płatności One Click, to rozwiązanie płatnicze pozwalające na sfinalizowanie transakcji w sklepie internetowym – zakup produktów, usług lub subskrypcji. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia, bez zakładania konta oraz logowania do systemu operatora. Pozostałe zalety One Click:
    • w trakcie kolejnych płatności klient nie musi po raz kolejny logować się do banku oraz wypełniać danych karty;
    • funkcjonalność: dostosowanie rodzaju procesu zakupowego do preferencji klienta;
    • bezpieczeństwo;
    • szybszy proces zakupowy.

Przelewy24dyrektywaPSD2

Marketing Przelewy24

WRÓĆ DO BLOGA

22   I
2020

Podsumowanie roku 2019 – Przelewy24 w liczbach

Przypominamy najważniejsze fakty z działalności Przelewy24 w formie infografiki.
20   I
2020

Prognozy na 2020 rok – co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Najbliższe 12 miesięcy przyniesie wiele zmian, które wpłyną na przedsiębiorstwa i konsumentów. Czego dokładnie możemy się spodziewać?
20   I
2020

Podsumowanie roku 2019 w fintech i e-commerce

Sprawdź, jak trendy wpływały na branżę w ubiegłym roku.