Najpopularniejsze metody płatności online

Blog
29.05.2016

Rynek e-commerce z roku na rok zyskuje nowych zwolenników, którzy skłonni są wydawać coraz więcej pieniędzy na zakupy internetowe, a tendencja ta stale motywuje operatorów płatności online do rozszerzania oferty i podnoszenia jakości świadczonych usług. Na dynamicznie rozwijającym się rynku i w dobie coraz prężniej rosnącej konkurencji, kluczem do zadowolenia klienta jest uczynienie procesu zakupowego maksymalnie przyjemnym i wygodnym, a świadomość tego zjawiska jest motorem napędowym powstawania nowoczesnych i komfortowych rozwiązań płatniczych. Na podstawie analizy preferencji użytkowników sieci, zaobserwować można wyraźne trendy wśród dostępnych na rynku metod płatności online.

metody platnosci

Szybkie przelewy, czyli jak najszerszy wybór banków.

Przelewy bankowe stanowią ok. 80% płatności online realizowanych w polskim e-commerce i niewiele wskazuje na to, żeby te statystyki miały się w najbliższym czasie zmienić. Wiodący operatorzy rodzimego rynku płatności, traktując tę metodę priorytetowo, zapewniają w pełni automatyczną obsługę od 20 do aż 148 banków. Przelewy w większości realizowane są metodą Pay-By-Link, co gwarantuje samoczynne uzupełnienie formularza płatności na stronie banku danymi transakcji, w praktyce znacznie skracając czas trwania procesu zakupowego. W wyniku przyzwyczajeń kupujących, coraz doskonalszych narzędzi, a przede wszystkim 100% bezpieczeństwa jaki gwarantują operatorzy, sposób opłacania zakupów online szybkim przelewem cieszy się wśród konsumentów największą popularnością i zaufaniem. W przypadku zakupów w kanale mobilnym, doskonale sprawdza się BLIK, gdzie transakcja opiera się na wpisaniu 6-cio cyfrowego kodu. Jest to metoda przede wszystkim wyjątkowo wygodna, wszechstronna i bezpieczna, ponieważ tylko smartfon umożliwia klientowi dokonanie płatności.

przelewy

Karty płatnicze i OneClick, czyli zakup jednym kliknięciem.

Płatność przy użyciu kart kredytowych to jedna z najbardziej powszechnych form zapłaty na całym świecie, odnotowująca również stały wzrost popularności w Polsce. Operatorzy płatności, spełniając rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, gwarantują szybkie i stabilne transakcje przy użyciu kart płatniczych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów posiadających karty w obcych walutach, usługa DCC (Dynamic Currency Conversion), umożliwia dokonanie wyboru waluty, w której obciążone zostanie konto płacącego. Dodatkowo, z tytułu tego rodzaju płatności, sprzedawca otrzyma bonus w postaci zwrotu do 1% wartości transakcji. Maksymalnym ułatwieniem procesu płatności kartą jest też OneClick, czyli możliwość zakupu produktów, usług lub subskrypcji w Internecie za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności zakładania konta w systemie operatora i każdorazowego uzupełniania danych karty. Dzięki płatnościom rekurencyjnym, klient w pełni automatycznie wyraża zgodę na kolejne obciążenia. Usługa sprawdza się w przypadku płatności za różnego rodzaju prenumeraty, abonamenty czy karnety i pozwala zadbać o lojalnych klientów, optymalizować proces zakupowy oraz gwarantować im bezpieczeństwo transakcji jednorazowych i cyklicznych.

płatność kartą

e-Raty i FerBuy, czyli podwyższanie wartości koszyka.

Systemy ratalne, to innowacyjne rozwiązania, pozwalające płacącemu zrealizować transakcję, wraz z uzyskaniem kredytu lub pożyczki, w ciągu maksymalnie 15 minut. Proces nie wymaga wychodzenia z domu, wizyty kuriera i realizowania dodatkowych formalności, stanowi więc maksymalne udogodnienie dla klientów robiących zakupy na kwotę rzędu kilkuset złotych i wyższą. Dogodny harmonogram ratalny udostępniony klientowi, umożliwia mu rozłożenie płatności na okres od 3 do 36 miesięcy, zachęcając do dokonywania zakupów o wyższej wartości. Ciekawą alternatywą e-rat, jest usługa FerBuy, której funkcjonalność streścić można słowami: \"Kup teraz - zapłać później\". FerBuy gwarantuje szybką decyzję kredytową i bezpieczeństwo, a spośród innych rozwiązań wyróżnia go termin, w którym klient dokonuje płatności za zakupiony produkt. W praktyce, kupujący najpierw otrzymuje towar, dopiero później dostaje fakturę oferującą dwie możliwości spłaty. Może ją uregulować w całości, w ciągu 14 dni, lub rozłożyć płatność w elastycznym systemie ratalnym. Klienci chętniej i odważniej dokonują zakupów zwiększając tym samym wolumen transakcji sklepów internetowych, które zdecydowały się na wdrożenie tej usługi.

Jak wynika z obserwacji i analizy wyborów metod płatności, jakich dokonują klienci sklepów internetowych, zaobserwować można silny trend zmierzający do maksymalnego przyspieszenia transakcji przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Świadomi potrzeb użytkowników, wiodący operatorzy płatności wprowadzają nowoczesne rozwiązania, chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo procesu zakupowego, wyznaczając tym samym kierunki rozwoju branży e-commerce.


Jacek Kinecki

Dyrektor Sprzedaży - Ecommerce

Przelewy24

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się