Jaki system płatności online dla sklepu internetowego?

Blog
09.02.2018

platnosci ></a><br></p><p><b>Systemy płatności online są dużym udogodnieniem dla sprzedawców i kupujących.</b></p><p>Dzięki nim nawet w ciągu kilku sekund obie strony dostają informację o potwierdzeniu zapłaty.
W rezultacie sklep internetowy nie musi czekać na otrzymanie przelewu i natychmiast może rozpocząć przygotowanie wysyłki.</p><h4 >Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu płatności online?</h4><p><b>Bezpieczeństwo transakcji</b> to priorytet przy w wyborze systemu płatności dla sklepu internetowego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić, czy dana firma posiada odpowiednie certyfikaty oraz umowy partnerskie z VISA lub MasterCard. <br></p><p><b>Dostępne rodzaje płatności online</b> powinny być zróżnicowane. Warto zwrócić uwagę na liczbę oferowanych metod płatności online. Lider na rynku oferuje ich ponad 350. Najpopularniejsze to: <a href=przelewy i przekazy bankowe, płatności cykliczne i mobilne, płatności przez telefon BLIK i SMS, OneClick, PayPal, płatności z Facebook, płatności za pomocą kart płatniczych Visa i MasterCard, możliwość przelewu online w obcej walucie, raty online, usługi płatności cyklicznej itp.

Opcja automatyzacji zwrotu jest szczególnie przydatna. Umożliwia zwrot środków przez API. W rezultacie cały proces przebiega automatycznie, bez konieczności obsługi przez pracowników. Automatyzacja jest niezastąpiona podczas realizacji dużej liczby zwrotów.

Funkcjonalność oraz intuicyjna obsługa systemu mają ogromne znaczenie. Zaoszczędzą czas oraz zapobiegną porzuceniu koszyka przez kupującego.


Niezbędne kryteria w podjęciu ostatecznej decyzji

Koszty i prowizje obowiązujące w danym systemie płatności online są zróżnicowane. Mogą sięgać nawet do kilkunastu złotych za realizację jednej transakcji. Warto wybrać system płatności, który oferuje maksymalne korzyści i przewiduje niewysoką prowizję za pośrednictwo w wykonywaniu przelewu przez klienta. Należy zwrócić uwagę na koszt założenia i zamknięcia konta oraz zorientowac się czy dany operator nie narzuca dodatkowych kosztów np. abonamentowych. Pamiętajmy, że możliwa jest negocjacja stawek prowizyjnych.

Elastyczność w wypłatach i stały dostęp do środków. Możliwość wypłaty wyłącznie w określonym czasie to ograniczenie dla sprzedawcy. Dlatego warto wziąć pod uwagę kryteria danego systemu płatności online – możliwość wypłaty w dowolnym czasie bez odgórnych ograniczeń.

Kontrola wykonywanych przelewów powinna być dostępna dla sprzedawcy w dowolnym momencie. W ten sposób sklep może na bieżąco monitorować przychody z transakcji oraz dzienne obroty.

platnoscionlinedlabiznesu


Marketing Przelewy24

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się