Za jakie dokumenty można zapłacić online?

Blog
16.02.2018

opłatazadokumenty

Zmiany usprawniające płatności w instytucjach państwowych wprowadzane są stopniowo we wszystkich oddziałach. Wcześniej należy upewnić się, czy w wybranym urzędzie istnieje możliwość dokonania płatności za odpowiedni dokument.

Jakie dokumenty opłacimy online?

  • podstawowe dokumenty komunikacyjne. Prawo jazdy lub dowód rejestracyjny opłacimy za pomocą platformy InfoCar;
  • skrócone akty stanu cywilnego, urodzenia lub zgonu. Po wcześniejszym zamówieniu tego typu dokumentów, można opłacić je za pomocą przelewu internetowego. Konieczne jest stworzenie profilu zaufanego w ePUAP;
  • paszport;
  • akty notarialne. Dzięki stosowaniu odpowiednich systemów płatności, pieniądze trafiają na konto notariusza tego samego dnia lub w ciągu 24 godzin;
  • legitymacje, dyplomy oraz świadectwa ukończenia nauki;
  • zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt tymczasowy;
  • rachunki i faktury.

fakturyonline

Kto może płacić za dokumenty online?

System płatności online za dokumenty został przygotowany w oparciu o idee dostępności dla każdego użytkownika. Jego obsługa jest intuicyjna, a każde zagadnienie zostało szczegółowo omówione. Dzięki temu każdy dokładnie wie, na jakim etapie jest dany proces płatności. Sposób realizacji zapłaty za dokumenty nie różni się od tego stosowanego w popularnych sklepach internetowych. Opłaty online może dokonywać osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem osobistym. W niektórych przypadkach konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego.


Zapłata za rachunki bez wychodzenia z domu

Wykorzystanie systemu płatności online jest zdecydowanie najszybszą metodą regulacji należności. Można skorzystać z tradycyjnego przelewu lub polecenia zapłaty. Dodatkowym udogodnieniem jest zautomatyzowanie tych czynności poprzez ustawienie płatności cyklicznych. To najczęściej polecane rozwiązanie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne oraz sprzedawców funkcjonujących w modelu subskrypcyjnym. Dzięki zleceniu płatności użytkownik tylko raz podaje dane niezbędne do zrealizowania transakcji. Takie rozwiązanie umożliwia dostarczenie odpowiedniej zapłaty w terminie bez konieczności pamiętania o comiesięcznym wykonywaniu przelewu.

opłatazadokumenty

Marketing Przelewy24

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się