SkyCash – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Blog
31.08.2018

Jeszcze kilka lat temu telefony z dostępem do Internetu były uważane za nowinkę technologiczną. Obecnie prawie 21 milionów smartfonów w Polsce z powodzeniem zastępuje laptopy, multiorganizery, nie wspominając już o innych niezbyt zaawansowanych urządzeniach. Zakres wykorzystania urządzeń mobilnych w codziennym życiu stale się zwiększa dzięki inwestycjom w nowe technologie i rozwój aplikacji. Przykładem jest SkyCash - program, który umożliwia płacenie telefonem za parkingi, bilety na pociąg, do kina, czy za przejazd komunikacją miejską. Jak działa płatność elektroniczna realizowana przez aplikację i co jeszcze warto wiedzieć na temat SkyCash?Historia SkyCash

Pomysł na SkyCash narodził się w głowie szwedzkiego informatyka i został szybko dostrzeżony przez polskich inwestorów, którzy zakupili prawa do programu. Dostosowanie początkowej idei aplikacji do realiów polskiego rynku spowodowało, że z oryginalnej koncepcji pozostało jedynie 30%, a reszta jest wynikiem konsekwentnych prac nad funkcjonalnością programu. SkyCash działa obecnie na smartfonach z zainstalowanym system operacyjnym Android oraz iOS. Pod koniec 2017 roku z programu korzystało 1,9 miliona użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie.

Czym jest SkyCash i co można kupić, korzystając z aplikacji?

Aplikacja SkyCash jest największym polskim wirtualnym portfelem, który służy do kupowania biletów komunikacji miejskiej (dostępny w 70 miastach), kolei regionalnej, PolRegio i PKP Intercity (dalekobieżnej) oraz dokonywania opłat za parkingi miejskie. Ze SkyCash współpracują również niektóre kina, a w przyszłości mają być obsługiwane loty oraz przewozy autobusowe. Opłacone bilety znajdują się na koncie użytkownika SkyCash w zakładce „Bilety do kontroli”, więc podczas faktycznej weryfikacji, należy okazać odpowiedni ekran urządzenia, z którego została zrealizowana płatność elektroniczna. Dużym atutem SkyCash jest to, że przez całą dobę zastępuje pieniądze i kartę płatniczą – koniec z szukaniem drobnych i staniem w kolejkach do kiosku, czy wyciąganiem portfela z dokumentami w zatłoczonym autobusie. Co więcej, na jeden przejazd komunikacją miejską można kupić kilka biletów, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Gdzie można pobrać SkyCash i jak z niej korzystać?

Aplikację SkyCash można pobrać korzystając ze sklepu Google Play lub App Store. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę programu i zainstalować ją na telefonie. Warto pamiętać, że jest to aplikacja mobilna wymagająca połączenia z Internetem. Po zalogowaniu się na konto, trzeba je doładować, a po wpłynięciu środków, wybierając określone zakładki, można szybko i wygodnie kupować bilety lub płacić za parkowanie. Użytkowanie konta SkyCash jest bezpłatne, jednak za niektóre operacje jest pobierana dodatkowa, niewielka prowizja (płatność za rachunki). Płatność elektroniczna na rzecz akceptanta, czyli podmiotu, który wyraził zgodę na płatność za jego towary i usługi kartą płatniczą (na przykład sklep lub taxi) nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem.Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się