Rozwiązania płatnicze, które odmieniły nawyki zakupowe Polaków

Blog
02.04.2019

Nowe metody płatności szybko wzbudzają zainteresowanie Polaków i równie szybko stają się popularne. Płatności zbliżeniowe, BLIK, Google Pay, Apple Pay, rozwiązania mobilne – to formy, które wywarły wpływ na sposób robienia zakupów.

Dynamiczny rozwój sektora finansowego sprawia, że mamy do wyboru szereg metod płatniczych ułatwiających zakupy. Z pewnością należą do nich płatności mobilne i fakt, że kartę możemy zostawić w domu. Bez obaw, że ją zgubimy lub stracimy w wyniku kradzieży. Niektóre rozwiązania płatnicze zrewolucjonizowały nawyki zakupowe na tyle, że stały się nieodłączną częścią zakupów.Płatności zbliżeniowe

Możliwość szybkiej opłaty za zakupy bez konieczności wpisywania PINu znacznie ułatwiły proces zakupowy. Karty z opcją zbliżeniową chętniej zaczęli używać seniorzy, którzy wcześniej mieli problem z wbijaniem cyfr na klawiaturze, wyjmowaniem okularów, zapamiętywaniem PINu. Płatności zbliżeniowe nie tylko ułatwiły, ale także przyspieszyły zakupy. Dodając do tego fakt, że kartą możemy zapłacić za nawet najmniejsze transakcje, zakupy stały się o wiele bardziej komfortowe i szybkie.

Zakupy na raty

Polacy chętnie korzystają z opcji zakupów na raty, co w naturalny sposób sprawia, że e-sklepy oferują ciekawe formy odroczenia płatności. Dzięki temu klienci nie rezygnują z zakupu, a następnie zachęceni takim rozwiązaniem powracają. Często w ramach umowy z bankiem zakupy na raty są nieoprocentowane, a ich spłata odbywa się w bardzo wygodny sposób – szybkim przelewem.Szybki przelew

Opcja szybkiego przelewu, który automatycznie wpływa na konto sprzedawcy i umożliwia natychmiastowe zakupy mocno zrewolucjonizowała nasze nawyki zakupowe. Dzięki tej metodzie zakupy on-line stały się jeszcze bardziej na wyciągniecie ręki. Nie trzeba czekać, aż przelew przejdzie pomiędzy kontami klienta i sprzedawcy, otrzymujemy natychmiastowe potwierdzenie oraz wiadomość o rozpoczęciu kompletowania zamówienia. Szybki przelew sprawił, że zakupy stały się bezpieczne i wygodne.

Mobilne metody płatności

Nowoczesne technologie oferują atrakcyjne metody płatności dla sklepów internetowych, które wymagają jedynie posiadania smartfona. BLIK, Apple Pay czy Google Pay to rozwiązania coraz popularniejsze. Aplikacja mobilna na telefonie lub podpięcie do wirtualnej portmonetki karty płatniczej sprawiają, że płatność za zakupy odbywa się natychmiastowo, bez potrzeby wpisywania danych za każdym razem. Wystarczy wpisać je raz, na początku rejestracji, a podczas zakupów jedynie zalogować się i zatwierdzić przelew oraz należną kwotę. To ogromna oszczędność czasu, która pozwalam uniknąć wykonywania dodatkowych kroków zakupowych na rzecz kilku przyciśnięć lub zbliżenia palca na ekranie smartfona.

A co w przyszłości?

Już dzisiaj Polacy z chęcią korzystają z nowoczesnych rozwiązań płatniczych podczas robienia zakupów. Historia sektora finansowego pokazuje, że nowinki przyjmowane są bardzo szybko. Możemy zauważyć, że wszystkie proponowane ostatnio metody mają na celu całkowitą rezygnację z portfela na rzecz telefonu. Wygląda na to, że jest to bardzo realna i wcale nie tak daleka przyszłość. Szczególnie patrząc na takie rozwiązania, jak asystent Google, który dokona transakcji jedynie na podstawie naszych głosowych komunikatów.


Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się