Płatności PaySafeCard – wszystko co chciałbyś o nich wiedzieć

Blog
15.10.2019

Jeżeli korzystasz z płatności internetowych, koniecznie powinieneś zapoznać się z metodą PaySafeCard. Nie jest to nowy sposób, choć wiele osób tak uważa. Dostępny jest w prawie 50-ciu krajach świata, a ekspansja wciąż trwa. Jeżeli jesteś ciekawy działa – śpieszymy z wyjaśnieniem.

Trzeba przyznać, że PaySafeCard to jedna z bezpieczniejszych metod płatności w sieci czy sklepach. Choć jest w obiegu od 2000 roku, w Polsce wciąż zdobywa zaufanie. Metoda doładowania pieniędzy na wirtualnych portfelach działa na zasadzie pre-paid, co oznacza, że masz do dyspozycji tyle pieniędzy, ile „włożyłeś” do środka i ani złotówki więcej.

Jak działa PaySafeCard?

Aby korzystać z konta PaySafeCard , wymagana jest rejestracja użytkownika na stronie bądź w aplikacji mobilnej. Po poprawnej weryfikacji, możesz uzupełnić wirtualny portfel o określoną kwotę pieniężną. Tutaj pewna ciekawostka - by tego dokonać, należy zakupić specjalne kody o różnych nominałach.

Kody, a może inaczej nazywane bony pieniężne, które pozwalają na zasilenie konta, można zakupić w popularnych punktach handlowych takich jak:

  • POLOmarket
  • Pepco
  • Żabka
  • Poczta Polska
  • Ruch

Pełna lista dostępnych partnerów, u których można zakupić doładowanie znajduje się na stronie internetowej PaySafeCard. Dla ułatwienia, wystarczy podać swój aktualny adres, a system pokaże na mapie najbliższe punkty handlowe, u których dostępne są bony. Usługodawca umożliwia zakup środków w autoryzowanych sklepach internetowych. Jednak nie dysponujemy informacją, czy w Polsce jest to dostępne.

W jaki sposób zasilić konto w PaySafeCard?

Konta PaySafeCard działają na zasadzie pre-paid – podobnie, jak telefony na kartę. Zasilając konto o określoną kwotę, możesz dysponować tylko i wyłącznie tymi pieniędzmi – nie ma możliwości wydania choćby złotówkę więcej. Zanim zaczniesz używać takiej karty, w jakiś sposób należy doładować stan konta. Można to zrobić za pomocą wspomnianych kodów / bonów pieniężnych, które zakupisz w punktach handlowych. Otrzymasz paragon z PINem oraz kodem QR, który możesz zeskanować za pośrednictwem telefonu. Następnie łącząc się z aplikacją mobilną, wystarczy wpisać dane z bonu i.. gotowe! Konto jest ważne 12 miesięcy, co oznacza, że w tym czasie możesz dysponować środkami na wirtualnym portfelu bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu tego terminu, pobierana jest opłata serwisowa w wysokości 10 złotych.

Gdzie zapłacisz za pomocą PaySafeCard?

PaySafeCard – jako metoda przedpłacona – pozwala na doładowanie konta w wielu walutach, nie tylko w polskich złotówkach. Wirtualny portfel uzupełnisz także o euro, dolary, funty brytyjskie czy norweską walutę i wiele innych. To pozwoli na opłacanie zamówień w sklepach internetowych itp. Dodatkowo, wiele sklepów stacjonarnych umożliwia opłacanie zakupów za pośrednictwem PaySafeCard.

Metoda ma swoje zalety, ponieważ pozwala lepiej pilnować finansów. Niektóre osoby korzystają z PaySafeCard, aby opłacać zakupy w sieci, gdy mają ściśle określony na to budżet w ciągu miesiąca. Jeśli go przekroczą, po prostu dalej nie kupują. W jaki sposób wykorzystasz PaySafeCard w codziennym życiu?

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się