Płatności cykliczne i subskrypcje – dlaczego warto z nich korzystać?

Blog
29.10.2018

Obecnie większość opłat możemy uregulować przelewem bankowym. Jednak przy dużej liczbie rachunków łatwo się pogubić co zostało zapłacone, a co jeszcze czeka na swoją kolej. W takim przypadku mogą zdarzyć się opóźnienia lub brak płatności. Rozwiązaniem są płatności cykliczne i subskrypcje, dzięki którym wszystkie przelewy wyjdą o czasie.

Za pomocą przelewu możemy uregulować wszelkie opłaty – czynsz, prąd, gaz czy abonament telefoniczny. To znaczne ułatwienie w porównaniu do konieczności wypełniania druków i opłacaniu należności na poczcie. Dzisiaj wystarczy mieć połączenie z Internetem i konto w banku, aby szybko ponosić opłaty. Większość z nich to kwoty stałe, które w każdym miesiącu się powtarzają. W takim przypadku ustawienie płatności cyklicznej to doskonały sposób, aby płatność elektroniczna została dokonana w terminie.

Płatności pod kontrolą

Zlecenie na płatność cykliczną ustawia się tylko raz, a każdy następny przelew odbywa się już automatycznie. Obciążenie karty lub konta odbywa się w ustalonym przez nas terminie, co pozwala zaplanować zobowiązania adekwatnie do daty spłaty. Rozwiązanie subskrypcyjne doskonale sprawdza się w przypadku wszelkich regularnych i stałych opłat, np. abonamentów, karnetów lub subskrypcji. Najczęściej z takiej opcji korzystają firmy ubezpieczeniowe, dostawcy mediów, firmy telekomunikacyjne, siłownie i kluby fitness, a także sprzedawcy oferujący sprzedaż ratalną. Możemy też za pomocą płatności cyklicznej spłacać kredyt lub pożyczkę. W ten sposób obie strony są usatysfakcjonowane: sprzedawca, który otrzymuje zapłatę na czas i kupujący, który nie musi pamiętać o zobowiązaniach ani płacić ewentualnych odsetek za opóźnienia. Płatność elektroniczna odbywa się automatycznie, nie trzeba niczego potwierdzać ani autoryzować. Daje to poczucie realnej kontroli nad stanem konta, ponieważ łatwo można sprawdzić, jaką gotówką dysponujemy.Płatności cykliczne – sposób na oszczędzanie

Decydując się na poniesienie głównych opłat w formie zaplanowanej łatwiej będzie zapanować na wydatkami oraz finansami. Dzięki temu mamy większą szansę na gromadzenie oszczędności, ponieważ pieniądze nie uciekają nam przez palce, a wszystkie najważniejsze opłaty są pod kontrolą. Na początku każdego miesiąca możemy ustawić subskrypcję, która będzie przelewała wyznaczoną kwotę na konto oszczędnościowe. Pozwoli to automatycznie gromadzić dodatkowe fundusze. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą wykorzystać to narzędzie do regulowania zobowiązań podatkowych lub przelewania wypłat swoim pracownikom.

Największe korzyści z płatności cyklicznych:

• terminowe płatności, o stałej porze i zawsze na czas

• jednorazowe podanie danych i kwot

• oszczędność czasu

• nie trzeba pamiętać o terminach przelewów

• proces w pełni zautomatyzowany

• bezpieczeństwo i wygoda 

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się