Korzyści użytkowania aplikacji mobilnej BLIK

Blog
25.09.2018

A gdyby płatność w sklepie stacjonarnym mogła odbywać się zdecydowanie szybciej?

Bez przeglądania kieszeni i przetrząsania torebki w poszukiwaniu gotówki i tłumaczenia się, że w bankomacie zabrakło banknotów o małych nominałach oraz bez gorączkowego przypominania sobie kodu PIN do karty? Szybki i jednocześnie spokojny zakup jest możliwy dzięki płatności BLIK – aplikacji, którą wystarczy zainstalować na smartfonie i używać w większości sklepów tradycyjnych oraz podczas zakupów on-line. Po zakończeniu transakcji wystarczy wpisać w oznaczone pole kod BLIK i gotowe. Czym jest aplikacja i jakie są korzyści z jej stosowania?Czym jest system płatności BLIK?

BLIK to rozwiązanie idealne dla współczesnego klienta, działające w aplikacjach mobilnych wybranych banków. Obecnie są to: PKO Bank Polski, Alior Bank, Bank Pekao S.A., ING Bank Śląskiego, Bank Millennium, BZ WBK, mBank, Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank i Credit Agricole. By realizować płatności BLIK, wypłacać gotówkę w bankomacie lub przelewać środki na numer telefonu, trzeba mieć zainstalowaną aplikację na smartfonie oraz dostęp do Internetu w momencie generowania jednorazowego kodu. BLIK cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ używanie aplikacji wiąże się z wieloma korzyściami.

Największe zalety płacenia BLIKiem:

1. Dostępność

Płatności BLIKiem można realizować w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, przed finalizacją transakcji warto jednak sprawdzić, czy wybrany punkt współpracuje z BLIKiem. Nie trzeba logować się do banku, a więc za zakupy zrobione na przykład w aplikacji mobilnej sklepu, czy na jego stronie, można zapłacić kodem – wszystko dzieje się szybko i sprawnie na ekranie smartfona w dogodnym dla użytkownika miejscu i czasie.

2. Proste zatwierdzanie transakcji internetowych

Autoryzacja transakcji BLIKiem zazwyczaj wymaga podania kodu. Można jednak dodać wybrany e-sklep do zaufanych w aplikacji mobilnej na smartfonie. Od tego momentu do zatwierdzania kolejnych transakcji wystarczy potwierdzenie, którego wymaga konkretny bank – może to być na przykład kod PIN.

3. Szybkie wypłacanie gotówki z bankomatów

BLIK umożliwia również sprawne wypłacanie gotówki z bankomatu (warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji w tabeli opłat i prowizji banku).

4. Doskonały sposób na rozliczenie się z przyjaciółmi

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się