Korzyści użytkowania aplikacji mobilnej BLIK

Blog
25.09.2018

A gdyby płatność w sklepie stacjonarnym mogła odbywać się zdecydowanie szybciej?

Bez przeglądania kieszeni i przetrząsania torebki w poszukiwaniu gotówki i tłumaczenia się, że w bankomacie zabrakło banknotów o małych nominałach oraz bez gorączkowego przypominania sobie kodu PIN do karty? Szybki i jednocześnie spokojny zakup jest możliwy dzięki płatności BLIK – aplikacji, którą wystarczy zainstalować na smartfonie i używać w większości sklepów tradycyjnych oraz podczas zakupów on-line. Po zakończeniu transakcji wystarczy wpisać w oznaczone pole kod BLIK i gotowe. Czym jest aplikacja i jakie są korzyści z jej stosowania?Czym jest system płatności BLIK?

BLIK to rozwiązanie idealne dla współczesnego klienta, działające w aplikacjach mobilnych wybranych banków. Obecnie są to: PKO Bank Polski, Alior Bank, Bank Pekao S.A., ING Bank Śląskiego, Bank Millennium, BZ WBK, mBank, Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank i Credit Agricole. By realizować płatności BLIK, wypłacać gotówkę w bankomacie lub przelewać środki na numer telefonu, trzeba mieć zainstalowaną aplikację na smartfonie oraz dostęp do Internetu w momencie generowania jednorazowego kodu. BLIK cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ używanie aplikacji wiąże się z wieloma korzyściami.

Największe zalety płacenia BLIKiem:

1. Dostępność

Płatności BLIKiem można realizować w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, przed finalizacją transakcji warto jednak sprawdzić, czy wybrany punkt współpracuje z BLIKiem. Nie trzeba logować się do banku, a więc za zakupy zrobione na przykład w aplikacji mobilnej sklepu, czy na jego stronie, można zapłacić kodem – wszystko dzieje się szybko i sprawnie na ekranie smartfona w dogodnym dla użytkownika miejscu i czasie.

2. Proste zatwierdzanie transakcji internetowych

Autoryzacja transakcji BLIKiem zazwyczaj wymaga podania kodu. Można jednak dodać wybrany e-sklep do zaufanych w aplikacji mobilnej na smartfonie. Od tego momentu do zatwierdzania kolejnych transakcji wystarczy potwierdzenie, którego wymaga konkretny bank – może to być na przykład kod PIN.

3. Szybkie wypłacanie gotówki z bankomatów

BLIK umożliwia również sprawne wypłacanie gotówki z bankomatu (warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji w tabeli opłat i prowizji banku).

4. Doskonały sposób na rozliczenie się z przyjaciółmi

Płatności BLIK pozwalają także na szybkie rozliczenie się z przyjaciółmi po wizycie w restauracji, czy spędzeniu popołudnia w kawiarni. Wystarczy wpisać określoną kwotę i wybrać numer telefonu kolegi, czy koleżanki – transakcja trwa dosłownie chwilę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli rachunku nie można rozdzielić.

5. Szybki sposób na dodatkowe kieszonkowe

BLIK to także świetna opcja dla rodziców, których dziecko wyjechało na obóz czy kolonię i dzwoni, ponieważ szybko potrzebuje dodatkowej gotówki. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, więc realizacja płatności zajmie dosłownie chwilę, a dziecko bez przeszkód będzie mogło dalej korzystać z uroków wakacji.

6. Dodatkowe rabaty i promocje na platformach zakupowych

Płatności BLIKiem na popularnych platformach zakupowych mogą zapewnić dodatkowe rabaty i promocje. Często można również uzyskać dodatkowe bonusy, dlatego warto na bieżąco śledzić, czy nie pojawiają się nowe akcje. Rozwój nowoczesnych technologii prowadzi między innymi do automatyzacji codziennych czynności i skrócenia czasu ich trwania. Dlatego coraz większym zainteresowaniem podczas zakupów cieszą się szybkie, bezpieczne i wygodne płatności BLIK.

7. Wygoda i bezpieczeństwo

Zainstalowanie aplikacji BLIK sprawia, że nie trzeba nosić przy sobie gotówki i karty płatniczej, dlatego płatności blikiem są udogodnieniem dla osób, które ograniczają ilość noszonych przy sobie rzeczy do minimum - wystarczy telefon.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się