Google Pay – zalety usługi

Blog
13.08.2018

Płatności telefonem komórkowym są coraz bardziej powszechne.

Jedną z najbardziej popularnych aplikacji, która pozwala zamienić telefon w cyfrowy portfel, jest Google Pay. Dlaczego warto zainteresować się aplikacją stworzoną przez technologicznego giganta z Mountain View? Jakie są zalety Google Pay? Przestawiamy najważniejsze informacje o usłudze.

Wygodna płatność smartfonem

Aplikacja Google Pay (dawniej Android Pay) zadebiutowała na polskim rynku zaledwie 2 lata temu - premiera odbyła się 17 listopada 2016 roku, ale już cieszy się ogromną popularnością wśród tysięcy odbiorców, którzy preferują korzystanie z płatności online za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki Google Pay można płacić za zakupy w sklepach czy punktach usługowych. Aplikacja pozwala zmienić zwykły telefon komórkowy w cyfrowy portfel, do którego może być podpiętych kilka kart płatniczych. Płatność za pomocą Google Pay jest wygodna i prosta - wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do czytnika. Połączenie z internetem nie jest wymagane, dlatego płatność jest możliwa nawet wtedy, gdy nie mamy do niego dostępu.Dostępność Google Pay

Usługa jest dostępna w kilkunastu polskich bankach, do których należy m.in. Alior Bank, Eurobank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, mBank, Orange Finanse, Plus Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, ING Bank Śląski czy Raiffeisen Polbank. A co z wymaganiami dotyczącymi telefonu? Google Pay może być zainstalowana na smartfonie z oryginalnym systemem operacyjnym w wersji 5.0 (Lollipop) lub nowszej. Telefon musi też być wyposażony w moduł NFC. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna do pobrania w sklepie Google Play.

Bezpieczeństwo usługi

Twórcy aplikacji zadbali o to, żeby dokonywane transakcje były bezpieczne dla użytkowników. W czasie płatności rzeczywisty numer karty płatniczej zostaje zaszyfrowany. Dodatkowo każda dodana do Google Pay karta posiada indywidualny numer VAN.

Inny sposób zabezpieczenia transakcji to blokada ekranu. Żeby nastąpiła płatność, należy odblokować urządzenie, co sprawia, że nie ma możliwości nieautoryzowanego ściągnięcia środków z karty, kiedy telefon jest w kieszeni. Co więcej, jeśli w czasie używania Google Pay usuniemy blokadę ekranu z ustawień telefonu, aplikacja automatycznie usunie wszystkie karty. Przed zainstalowaniem aplikacji należy zatem upewnić się, że smartfon posiada blokadę ekranu.

Nie tylko sklepy stacjonarne

Google Pay można wykorzystać nie tylko na zakupach w tradycyjnych sklepach. Jest ona też dostępna w ramach usługi Przelewy24, co pozwala na wygodne i błyskawiczne płacenie za zakupy w sklepach internetowych - wystarczy jedno kliknięcie i transakcja zostanie sfinalizowana.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się