Formy płatności w Internecie – garść informacji

Blog
14.05.2018

Nowoczesny e-handel wymusza powstawanie coraz to nowych rozwiązań w sektorze płatności internetowych. Dziś kupujący przez Internet klienci mają do dyspozycji szereg innowacyjnych metod płatności. Które z nich wybierają najczęściej? Które darzą największym zaufaniem? I wreszcie: ile kosztują płatności internetowe? Oto garść przydatnych informacji.Liczy się czas

Niegdyś, gdy płaciliśmy za zakupy przez Internet, liczyliśmy się z tym, że realizacja transakcji potrwa co najmniej kilka dni. Tyle bowiem czasu mijało od momentu, gdy kliknęliśmy przycisk „kup teraz”, do chwili, gdy listonosz pukał do naszych drzwi. Dziś, dzięki nowoczesnym płatnościom, transakcje realizowane są błyskawicznie, a zakupione towary klienci coraz częściej otrzymują już następnego dnia.

Nowoczesne metody płatności

Błyskawiczna realizacja transakcji jest możliwa dzięki szybkim przelewom online, które obsługiwane są przez tzw. bramki płatności internetowych. Polegają one na pełnej integracji procesu płatności z systemem bankowym, co pozwala klientom szybko i wygodnie zapłacić za zakupione produkty. Klienci nie muszą ręcznie wpisywać danych do przelewu, bowiem te uzupełniane są automatycznie. Wystarczy, że kupujący zaloguje się na stronie swojego banku i wpisze kod potwierdzający przelew. Dzięki temu zamówienie zostaje opłacone od razu, a sprzedawca nie musi oczekiwać na zaksięgowanie tradycyjnego przelewu, by rozpocząć realizację transakcji. Coraz więcej osób korzysta również z płatności BLIK-iem, która umożliwia jeszcze szybsze i prostsze dokonanie zapłaty. Wystarczy, że w aplikacji mobilnej swojego banku klient wygeneruje kod BLIK, wpisze go do systemu płatności i potwierdzi PIN-em.

Inne metody płatności

Za zakupy w Internecie wciąż możemy płacić, korzystając z tradycyjnych przelewów. Wówczas jednak proces realizacji transakcji jest dłuższy – by do niego przystąpić, sprzedający musi zaczekać na zaksięgowanie przelewu. Z tego względu wiele osób rezygnuje z takiej formy zapłaty. Coraz rzadziej również decydujemy się na płatności kartą, które – choć nie wydłużają czasu realizacji transakcji – wiążą się z koniecznością ręcznego wpisania danych.

Płatności a zaufanie

Klienci zwykle decydują się na takie metody płatności, które darzą największym zaufaniem. Nie dziwi więc fakt, że coraz chętniej wybierają płatności BLIK-iem oraz szybkie przelewy online, które są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne.

Ile kosztują płatności internetowe?

Tym, co przemawia na korzyść szybkich płatności internetowych oraz płatności BLIK-iem, jest brak dodatkowych opłat dla kupujących. Koszt obsługi bramki płatniczej ponosi jedynie sprzedawca i wynosi on zwykle od 1,5 do 3% wartości każdej transakcji.Nowoczesne metody płatności pozwalają na błyskawiczną i sprawną realizację transakcji. Dzięki nim klient znacznie szybciej otrzymuje zakupione towary, a sprzedawca zapłatę. Jednocześnie płatności online są bezpieczne i bardzo wygodne – by dokonać zapłaty, klient nie musi wychodzić z domu, uzupełniać danych do przelewu i stać w kolejce na poczcie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że metody płatności stale ewoluują i wciąż są udoskonalane tak, by w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby i oczekiwania sprzedawców oraz klientów internetowych sklepów.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się