Czym są przelewy zdefiniowane?

Blog
17.10.2018

Przy dużej liczbie przelewów do różnych odbiorców warto uporządkować transakcje, zaplanować je i zautomatyzować. Jeśli znamy dokładny terminarz, a kwota transferu jest zawsze taka sama możemy ustawić płatności cykliczne. W przypadku nieregularnych lub różnych wartości transakcji lepszym rozwiązaniem będzie przelew zdefiniowany.

Różnica pomiędzy przelewem cyklicznym a zdefiniowanym jest taka, że polecenie tego drugiego to szablon transakcji. Uzupełniamy w niej jedynie informacje stałe, które się nie zmieniają: dane i adres odbiorcy oraz tytuł. Gdy w grę wchodzą np. numery faktur tytuł przelewu będzie można zmienić podczas zatwierdzania transferu. Realizacja transakcji za każdym razem musi być zweryfikowana (podajemy kwotę i datę), a następnie potwierdzona. Pozwala to oszczędzić czas na wypisywanie za każdym razem danych odbiorcy. W przelewie zdefiniowanym. wystarczy wpisać kwotę i szybki przelew „wychodzi” do odbiorcy.

Kiedy korzystać z przelewu zdefiniowanego?

Nie zawsze rachunki lub faktury zawierają takie same kwoty, dlatego trudno jest zaplanować przelewy cykliczne na niektóre usługi. Zmieniające się zgodnie ze zużyciem opłaty za prąd lub gaz, telefon czy wodę wymagają indywidualnego planu transakcji. Możemy wykorzystać ten rodzaj przelewu do przesyłania oszczędności, kieszonkowego i wszystkich zmiennych opłat. To także dobry sposób na zapisanie wszystkich przelewów w jednym miejscu, ale bez konieczności automatycznej transakcji. Czasami nasze przychody są nieregularne lub wpływają w kilku ratach, w związku z czym ryzykowne byłoby ustawianie przelewów cyklicznych. Wtedy opcja zdefiniowania transakcji jest doskonałą alternatywą, bo samodzielnie decydujemy kiedy pieniądze zostaną przekazane. Jednak nawet jeśli przelewy nie wychodzą automatycznie to płatności zdefiniowane pozwalają oszczędzić czas i zapanować nad harmonogramem opłat. Wszystkie sformułowane transakcje tworzą listę, zgodnie z nazwami, jakie im nadaliśmy. W czasie dokonywania opłat łatwo jest ją skontrolować – które przelewy zostały sfinalizowane, a które jeszcze oczekują na zatwierdzenie. W połączeniu z transferami cyklicznymi tworzy się kompletny plan przelewów.Zalety przelewów zdefiniowanych:

• kontrola nad płatnościami

• szybki przelew o wyznaczonej wartości

• terminowa zapłata

• jednorazowa definicja odbiorcy, a później jedynie uzupełnienie transakcji o kwotę

• oszczędność czasu

• bezpieczeństwo transakcji

• wygoda użytkowania konta

Oszczędność czasu i komfort korzystania z konta bankowego

Zdefiniowanie przelewów pozwala na dużą oszczędność czasu. Wystarczy wejść na stronę swojego konta bankowego, wpisać kwoty i zatwierdzić transakcje. Dzięki temu wszystkie opłaty zostaną dokonane w jednym czasie, bez konieczności ponownego sprawdzania czy kontrolowania. Ponadto informacje dotyczące przelewów są uporządkowane i łatwo dostępne. Wpływa to na ogólny komfort korzystania z konta, a każdy szybki przelew dodatkowo to usprawnia.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się