Akcje cashback – czy warto z nich korzystać?

Blog
03.04.2019

Cashback oznacza zwrot środków za zakupy dokonywane online. To stosunkowo nowe rozwiązanie w Polsce, które dopiero zaczyna istnieć i docierać do większego grona odbiorców robiących zakupy przez Internet. Na czym dokładnie polega i czy warto korzystać?

Otrzymanie zwrotu za zakupy możliwe jest, gdy w pierwszej kolejności zarejestrujemy się w serwisie, który taki zwrot oferuje. Zwrot następuje, gdy na zakupy do jednego ze współpracujących sklepów przejdziemy poprzez taki portal. Rejestracja odbywa się za pomocą konta na Facebooku, jest bardzo prosta i intuicyjna.

Spośród współpracujących firm wybieramy tę, która nas interesuje, klikamy w odnośnik i przystępujemy do zakupów. Zwrot może sięgać nawet 25% w zależności od sklepu i jest on automatycznie przyznawany po dokonaniu opłaty za zakupy. Jeśli chcemy ponownie skorzystać z oferty danego sklepul musimy kliknąć w link przekierowujący ponownie.W jakim sklepie można skorzystać?

W serwisach oferujących cashback są setki firm oferujących zwrot pieniędzy. Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji, to wystarczy wybrać produkt, wejść na portal oferujący usługi cashback, sprawdzić czy sklep, z którego kupujemy znajduje się na liście i dokonać zakupu. Następnie pozostaje jedynie czekać na zwrot części środków. Co ważne, jest to oferta w pełni bezpłatna.

Warto wiedzieć, że akcja cashback to nie tylko zwrot za zakupy, ale także za działalność usługową w bankach. Przykładowo założenie konta nagradzane jest zwrotem gotówki. Podobnie dzieje się, kiedy chcemy wykupić usługę lub doładować konto u operatora komórkowego.

Jak wypłacić zgromadzone środki?

Środki z cashback możemy wypłacić po osiągnięciu limitu przez portal pośredniczący. Może to być 1 zł, ale są też firmy, które wymagają uzbierania 45 zł. Pieniądze można wypłacić na różne sposoby: przelewając je bezpośrednio na konto bankowe lub za pomocą PayPal. Kiedy dokonaliśmy płatności za zakupy wykonując przelew z karty kredytowej możemy uzupełnić środki zwrotami z transakcji. W zależności od wartości kupionych towarów i usług, na nasze konto może trafić nawet kilkadziesiąt złotych.


Czy opłaca się korzystać z cashback?

Cashback to nie tylko zwrot gotówki za zakupy, ale cała strategia marketingowa mająca na celu przekonanie klienta do powrotu. Głównym beneficjentem jest klient, ale nie tylko. Serwis oferujący zwrot współpracuje ze sklepami poprzez reklamę i budowanie relacji. Często dodatkowo oferowane są specjalne rabaty oraz promocje, zgodnie z założeniem, że niższe ceny to większa sprzedaż. Dla konsumentów cashback to dodatkowa gotówka zdobyta w prosty, przyjemny sposób. Im więcej zakupów w sklepach oferujących tę opcję, tym więcej zgromadzonych dodatkowych środków, które bezproblemowo trafiają na nasze konto.


Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się