6 pytań do... Małgorzata IwućZapraszamy na cykl rozmów z ciekawymi osobowościami świata e-commerce. Dzisiejszym gościem jest Małgorzata Iwuć, COO w SkarpetkoweLove.

Prekursorem firmy był jej mąż, który założył firmę z kolegą ze studiów. Jednak ich drogi rozeszły się i wtedy małżonkowie postanowili razem otworzyć nową spółkę. Trochę na próbę, bo nie wiedzieli, czy wyjdzie im połączenie życia osobistego i biznesowego. Jednak jak widać po kilku latach – wyszło.

1. Pierwszą rzeczą, którą robię po przyjściu do pracy jest:

Zaczynam dzień od podstawowych czynności – sprawdzenia kalendarza i listy zadań, którą zawsze przygotowuję poprzedniego dnia.

2. Sposób na sukces w e-commerce to:

Gotowego przepisu nie podam, bo nie znam, ale jak to robię w kuchni – eksperymentuję próbuję, nie zrażam się, gdy coś mi nie wyjdzie. Bo wiem, że w końcu nadejdzie ten dzień, że ugotuję obiad idealny.

3. Opisz swoją firmę w kilku słowach:

Naszą firmę tworzy zaledwie kilka osób, to oddani młodzi ludzie z pasją, którzy po pracy podobno wciąż opowiadają o skarpetkach! Bez nich snulibyśmy tylko wizje o fajnej firmie, a tak mamy to szczęście, że ją mamy.

Jesteśmy żywym przykładem, że będąc małym teamem można osiągnąć bardzo dużo. Od samego początku nasza firma była skoncentrowana na ekspansji zagranicznej – rozpoczęliśmy trochę przewrotnie, podczas gdy znajomi otwierali firmy w Polsce i skupiali się na lokalnym rynku, a w odległych wizjach zostawiali zagranicę, my rozpoczęliśmy od Amazona EU, a potem powstało skarpetkowelove.pl.

Ponadto, od zawsze ważna była dla nas jakość i myślę, że tym zdobywamy serca klientów, bo poza wyjątkowymi skarpetkami otrzymują także (albo przede wszystkim) produkt najwyższej jakości, wyprodukowany w Polsce. To jest dla nas bardzo ważny aspekt, z którego jesteśmy dumni.

4.Gdybyś mógła zmienić jedną rzecz na swojej ścieżce kariery, to co by to było?

Nic bym nie zmieniła, to dzięki doświadczeniom, które zebrałam z różnych miejsc, jestem tu gdzie jestem. I nie mam na myśli tylko firm, ale przede wszystkim ludzi.

5. Jak będzie Twoim zdaniem wyglądał e-commerce w przyszłości?

Będziemy mogli dosłownie wszystko kupić przez internet i będziemy to robić.

6. Rady dla rozpoczynających karierę w e-commerce:

Skoncentrowanie się na jednej „rzeczy”. Dzisiejsze czasy i technologia dają nam wiele możliwości, jest wiele dziedzin, w których możemy się rozwijać i to powoduje chaos w głowie. Często spotykamy z mężem młodych ludzi, którzy chcą działać w ecommersie, tylko mają tyle pomysłów i zainteresowań, że nie wiedzą, w którą stronę pójść.

WRÓĆ DO BLOGA

19   VIII
2019

Zapraszamy na Retail Challenge Poland

Zapraszamy na Retail Challenge Poland
19   VIII
2019

Forum Retail Channels 360

Zapraszamy na Forum Retail Channels 360.
19   VIII
2019

Commerce Transformation Days

Zapraszamy na Commerce Transformation Days.