Dlaczego warto płacić BLIKiem?

Blog
24.06.2019

Polacy cechują się otwartym stosunkiem do nowości technologicznych związanych z płatnościami. Świadczy o tym między innymi tempo, w jakim popularność na polskim rynku zdobyły karty zbliżeniowe. Obecnie są one wypierane przez bardziej nowoczesne i wygodne rozwiązanie.

Mowa o bezpiecznych płatnościach BLIK. Postanowiliśmy krótko wyjaśnić, dlaczego płatności BLIK są tak chętnie wykorzystywane przez Polaków.


Współpraca banków zapewnia dostępność i bezpieczeństwo

Zaangażowanie największych banków to pierwszy powód sukcesu płatności BLIK. W tym kontekście warto przypomnieć, że płatności BLIK obecnie są dostępne dla klientów jedenastu wiodących polskich banków (Alior Banku, Banku Millennium, Santander Banku Polska, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Bank Polskiego, Getin Banku, T-Mobile Usług Bankowych, BNP Paribas, Credit Agricole oraz Banku Pekao S.A). Pionierska współpraca sześciu banków, do których później zaczęli dołączać konkurenci zagwarantowała bezpieczeństwo i bardzo dużą docelową grupę osób zainteresowanych nową formą płatności. Można przypuszczać, że Polacy z większą rezerwą traktowaliby podobne rozwiązanie płatnicze, które nie zostałoby uwiarygodnione prestiżem największych banków.

System BLIK nie wymaga dodatkowego oprogramowania

Z punktu widzenia użytkownika płatności BLIK ważną kwestią wydaje się także brak konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Do skorzystania z BLIKa wystarcza zainstalowanie aplikacji mobilnej współpracującego banku. W takim banku oczywiście trzeba najpierw otworzyć konto osobiste. Wybór banków akceptujących system płatności BLIK jest tak szeroki, że praktycznie każda osoba znajdzie dla siebie odpowiedni rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy (ROR). Co ważne, płatności BLIK działają na smartfonach wyposażonych we wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne (Android, iOS oraz Windows Phone).Szybkość rozliczeń zachęca do używania płatności BLIK

Użytkownicy aplikacji płatniczych są coraz bardziej wymagający. Takie osoby oczekują zarówno szybkości rozliczeń, jak i bezpieczeństwa. System płatności BLIK łączy obydwie cechy. Wpisanie i potwierdzenie sześciocyfrowego kodu to jedna z najprostszych form zrealizowania płatności, jakie można sobie wyobrazić. Co ważne, taki kod jest aktywny tylko przez krótki czas (120 sekund). Dodatkowe zabezpieczenia wiążą się z koniecznością potwierdzenia prawa dostępu do aplikacji bankowej (np. poprzez hasło i PESEL) oraz autoryzacją większych operacji przy pomocy kodu PIN. Dla użytkowników płatności BLIK ważny jest fakt, że takie osoby w aplikacji mobilnej banku widzą zidentyfikowanego odbiorcę środków.

Klienci cenią wypłaty z bankomatów i przelewy na telefon

Wytłumaczeniem szybko wzrastającej popularności systemu BLIK jest również szeroka gama usług. Oprócz popularnych płatności online i płatności w kasie sklepu, wspomniany system umożliwia łatwe wypłaty z bankomatów, szybkie przelewy na numer telefonu, wygodne wpłaty gotówki za pośrednictwem wpłatomatów, a także generowanie elektronicznych czeków BLIK.

Klienci banków mogą liczyć na różne premie oraz promocje

Do korzystania z płatności BLIK, na pewno zachęcają również rozmaite promocje. Przykład stanowi loteria pod nazwą „Blikomania” z pulą nagród przekraczającą 1 mln zł. Własne premie i bonusy proponują również poszczególne banki. Osoby korzystające z BLIKa, mogą liczyć na przykład na niższe koszty prowadzenia konta.


Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się