Walutomat pierwszym kantorem online z szybkimi przelewami

Walutomat jako pierwszy kantor internetowy w Polsce wprowadził możliwość wpłaty złotówek przez Przelewy24 metodą pay by link, zwaną również szybkim przelewem.

Szybki przelew to metoda znana prawie każdemu, kto robi zakupy w Internecie. W Polsce jest ona najbardziej popularna z wszystkich metod płatności. To bardzo szybki i prosty sposób przekierowania na stronę wybranego banku z uzupełnionymi danymi do przelewu w celu dokonania płatności. Jak pokazują badania Gemius „E-Commerce w Polsce 2017”, szybkie przelewy przyczyniły się do wzrostu rynku e-commerce. Według analityków Gemius, aż 62% kupujących w sklepach internetowych decyduje się na zakupy online właśnie ze względu na możliwość korzystania z szybkich przelewów.

Szybkie przelewy w Walutomacie są nowością na rynku kantorów online. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest automatyzacja procesu płatności. Klient nie jest już zmuszony do wpisywania lub kopiowania danych do przelewu ręcznie, co czyni proces dokonywania płatności bardziej wygodnym oraz wolnym od pomyłek i błędów. Według badań serwisu Walutomat, wprowadzenie szybkich przelewów istotnie wpływa na oszczędność czasu, zmniejszając liczbę kliknięć z 20 (w przypadku przelewu tradycyjnego) do zaledwie 4. Klient musi się tylko zalogować do banku i potwierdzić transakcję.

“Wygodna i szybka wymiana pieniędzy jest dla nas kluczowa. Chcemy, aby nasi klienci, którzy dopytywali o możliwość automatycznego uzupełnienia danych do przelewu, mieli pewność, że wymieniając walutę w naszym serwisie, mają zagwarantowane bezpieczeństwo swoich pieniędzy, a jednocześnie wygodny i zrozumiały proces kupna waluty” – powiedział Bartosz Grycza, Kierownik ds. rozwoju produktów firmy Currency One, operatora Walutomat.pl.

„Zautomatyzowane przelewy stanowią obecnie podstawę wszystkich transakcji online na rodzimym rynku e-commerce. Dzięki współpracy serwisów Przelewy24 i Walutomat, użytkownicy wymienią wpłacone e-transferem złotówki na inne waluty wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej” – podkreśla Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Przelewy24, Jacek Kinecki.

Walutomat udostępnił tę metodę swoim użytkownikom bezpłatnie. Z wpłaty szybkim przelewem mogą korzystać klienci posiadający konta złotówkowe w bankach: Millenium, ING, Pekao SA, Raiffeisen, Eurobank, Bank Pocztowy i BZ WBK.

Na stronie internetowej Walutomat.pl dostępna jest instrukcja jak korzystać z możliwości wpłaty pieniędzy szybkim przelewem.

Zespół Przelewy24

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

30   VI
2020
25   VI
2020

E-Izba Friday z CCO Przelewy24

W piątek, 3 lipca o 9:00 zapraszamy na e-Izba Friday z udziałem CCO Przelewy24, Jackiem Kineckiego.
23   VI
2020

Przelewy24 partnerem nowego raportu "Omni-commerce. Kupuję wygodnie."

Przelewy24 to główny partner piątej edycja raportu, wzbogaconej w tym roku o wpływ COVID-19 na zachowania zakupowe Polaków.