PSD II - podstawowe informacje

14 września 2019 r. wejdą w życie postanowienia unijnej dyrektywy PSDII (2nd Payment Services Directive) o usługach płatniczych. Wpłynie ona w znaczącym stopniu na kształt całego rynku usług płatniczych, a tym samym na działalność m.in banków, instytucji płatniczych oraz na podniesienie bezpieczeństwa transakcji.Q&A

1. JESTEM KLIENTEM INDYWIDUALNYM. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej (banki powinny wysłać już stosowne powiadomienia) oraz sposób autoryzacji płatności (np. przelew tradycyjny, płatność kartą, szybki przelew).

2. JESTEM PARTNEREM PRZELEWY24. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Serwis Przelewy24 jest przygotowany na wejście w życie PSDII i wdrożył niezbędne rozwiązania. Jednocześnie przygotowuje innowacyjne usługi oparte o open banking jako licencjonowany TPP (Third Party Provider).

3. CZY MUSZĘ COŚ WDRAŻAĆ PO SWOJEJ STRONIE?

Niezmiennie rekomendujemy korzystanie z najnowszych wersji wtyczek i aktualnej dokumentacji technicznej udostępnianej przez serwis Przelewy24.

4. CZY MOGĄ POJAWIĆ SIĘ PROBLEMY?

Jako, że zmianie ulegnie sposób logowania do serwisów internetowych większości polskich banków, możliwa jest czasowa niedostępność niektórych usług, wynikająca z zapowiadanych przez banki prac konserwacyjnych.

5. GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Informacje dotyczące przerw konserwacyjnych i niedostępności usług bankowych najszybciej uzyskać można, kontaktując się z infolinią danego banku.


WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

26   III
2020

Przelewy24 partnerem raportu „E-Commerce w czasie kryzysu 2020”

W nowej publikacji przeczytasz m.in. o wpływie koronawirusa na e-handel.
24   III
2020

Przelewy24 z nagrodą eDukat

Dziękujemy za wyróżnienie!
20   III
2020

100 000 zł dla szpitala zakaźnego

Serwis Przelewy24 wspiera poznański szpital w walce z koronawirusem