PSD II - podstawowe informacje

14 września 2019 r. wejdą w życie postanowienia unijnej dyrektywy PSDII (2nd Payment Services Directive) o usługach płatniczych. Wpłynie ona w znaczącym stopniu na kształt całego rynku usług płatniczych, a tym samym na działalność m.in banków, instytucji płatniczych oraz na podniesienie bezpieczeństwa transakcji.Q&A

1. JESTEM KLIENTEM INDYWIDUALNYM. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej (banki powinny wysłać już stosowne powiadomienia) oraz sposób autoryzacji płatności (np. przelew tradycyjny, płatność kartą, szybki przelew).

2. JESTEM PARTNEREM PRZELEWY24. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Serwis Przelewy24 jest przygotowany na wejście w życie PSDII i wdrożył niezbędne rozwiązania. Jednocześnie przygotowuje innowacyjne usługi oparte o open banking jako licencjonowany TPP (Third Party Provider).

3. CZY MUSZĘ COŚ WDRAŻAĆ PO SWOJEJ STRONIE?

Niezmiennie rekomendujemy korzystanie z najnowszych wersji wtyczek i aktualnej dokumentacji technicznej udostępnianej przez serwis Przelewy24.

4. CZY MOGĄ POJAWIĆ SIĘ PROBLEMY?

Jako, że zmianie ulegnie sposób logowania do serwisów internetowych większości polskich banków, możliwa jest czasowa niedostępność niektórych usług, wynikająca z zapowiadanych przez banki prac konserwacyjnych.

5. GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Informacje dotyczące przerw konserwacyjnych i niedostępności usług bankowych najszybciej uzyskać można, kontaktując się z infolinią danego banku.


WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

22   I
2020

Podsumowanie roku 2019 – Przelewy24 w liczbach

Przypominamy najważniejsze fakty z działalności Przelewy24 w formie infografiki.
10   I
2020

Przelewy24 partnerem Plebiscytu Komputronik Gaming

Odpowiedz na jedno pytanie i zdobądź nagrodę ufundowaną przez Przelewy24.
31   XII
2019

Szczęśliwego Nowego Roku

Życzymy samych sukcesów w 2020 roku.