PSD II - podstawowe informacje

14 września 2019 r. wejdą w życie postanowienia unijnej dyrektywy PSDII (2nd Payment Services Directive) o usługach płatniczych. Wpłynie ona w znaczącym stopniu na kształt całego rynku usług płatniczych, a tym samym na działalność m.in banków, instytucji płatniczych oraz na podniesienie bezpieczeństwa transakcji.Q&A

1. JESTEM KLIENTEM INDYWIDUALNYM. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej (banki powinny wysłać już stosowne powiadomienia) oraz sposób autoryzacji płatności (np. przelew tradycyjny, płatność kartą, szybki przelew).

2. JESTEM PARTNEREM PRZELEWY24. CO SIĘ DLA MNIE ZMIENIA?

Serwis Przelewy24 jest przygotowany na wejście w życie PSDII i wdrożył niezbędne rozwiązania. Jednocześnie przygotowuje innowacyjne usługi oparte o open banking jako licencjonowany TPP (Third Party Provider).

3. CZY MUSZĘ COŚ WDRAŻAĆ PO SWOJEJ STRONIE?

Niezmiennie rekomendujemy korzystanie z najnowszych wersji wtyczek i aktualnej dokumentacji technicznej udostępnianej przez serwis Przelewy24.

4. CZY MOGĄ POJAWIĆ SIĘ PROBLEMY?

Jako, że zmianie ulegnie sposób logowania do serwisów internetowych większości polskich banków, możliwa jest czasowa niedostępność niektórych usług, wynikająca z zapowiadanych przez banki prac konserwacyjnych.

5. GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Informacje dotyczące przerw konserwacyjnych i niedostępności usług bankowych najszybciej uzyskać można, kontaktując się z infolinią danego banku.


WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

19   IX
2019

Konferencja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

11 września pracownicy Przelewy24, specjaliści w zakresie cyfrowego bezpieczeństwa, wzięli udział w konferencji dotyczącej bezpieczeństwa sektora finansowego.
13   IX
2019

Ostrzeżenie KNF w związku z PSD II

Biuro prasowe Komisji Nadzoru Finansowego opublikowało komunikat, w którym ostrzega przed ewentualnymi atakami phishingowymi związanymi z PSD II.
30   VIII
2019