Przelewy24 partnerem raportu „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”

Aktualności e-commerce
02.09.2020

Fundacja Kobiety e-biznesu wraz z agencją Atena Research & Consulting przygotowały raport „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”.

Głównym celem badania było poznanie potencjału kobiet w e-biznesie oraz stanu ich wiedzy o branży e-commerce. 52% obecnie prowadzących działalność w e-commerce kobiet jest w przedziale wiekowym 35-44 lata, a 91% aktywnych w tym obszarze kobiet ma wyższe wykształcenie. Wśród pytanych, 38% chciałoby rozpocząć swoją działalność on-line, a aż 62% z nich planuje to zrobić w ciągu najbliższych 6 m-cy.

Równie istotnym celem było wskazanie aktualnych potrzeb i wyzwań, które stoją przed kobietami w branży e-commerce. 36% badanych obawia się rozpoczęcia własnej działalności, w tym otwarcia swojego sklepu internetowego. Co ciekawe, aż 51% respondentek, które działają już w e-commerce, uważa tę działalność za bezpieczną i stabilną.

61% badanych kobiet najbardziej obawia się dużej konkurencji w handlu internetowym. Powodami, które były najczęściej podawane były: brak wystarczającej wiedzy o sposobach dotarcia do klientów, czy brak wystarczających umiejętności technologicznych. Stąd jako dobre źródło do zdobywania wartościowych informacji postrzegane są webinaria, które pozytywnie oceniła prawie połowa pytanych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją raportu, którą można pobrać na stronie: https://www.kobietyebiznesu.pl/raport-potencjal-kobiet-w-e-biznesie-wiedza-o-e-commerce/

Jest to kolejny krok w naszej współpracy z Fundacją, którą z radością wspieramy w podejmowanych inicjatywach. Niedawno ukazał się wywiad z udziałem Business Relations Director Przelewy24, Katarzyną Sikorską, która omawiała podstawowe zagadnienia związane z wprowadzeniem płatności w sklepie internetowym, skierowane do początkujących w e-commerce. Video dostępne jest na kanale YouTube.

To dopiero początek wielu ciekawych projektów, które wspólnie planujemy, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualności oraz obserwowania kont Linkedin Przelewy24 i Fundacji Kobiety e-biznesu.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się