Przelewy24 partnerem raportu "Płatności Cyfrowe 2020"

Aktualności e-commerce
10.12.2020

Serwis Przelewy24 po raz kolejny został partnerem raportu Izby Gospodarki Elektronicznej „Płatności Cyfrowe 2020” opracowanego przez GoMobi.pl.

W piątej edycji publikacji przeczytamy o płatnościach w dobie pandemii i dynamicznym wzroście e-commerce.

Klienci kupują i wydają coraz więcej w sklepach internetowych. Obecnie 25% z nas chętniej robi zakupy online, niż w czasie przed koronawirusem. Niezmiennie od kilku lat najczęściej wybieranym sposobem zapłaty za zakupy przez internet jest szybki przelew Pay-by-link. Na popularności zyskuje wciąż BLIK, odnotowując najwyższy wzrost rok do roku. Polacy są otwarci na nowinki technologiczne, co potwierdza rosnące zainteresowanie portfelami elektronicznymi, takimi jak: Apple Pay czy Google Pay. Zwiększyło się też grono zwolenników płatności w sklepach stacjonarnych za pomocą dedykowanych aplikacji udostępnianych przez sklepy i sieci handlowe.

- Analiza wyników raportu wskazuje na wyraźną dynamikę wzrostu rynku e-commerce, potwierdza również pewne przyzwyczajenia i preferencje kupujących – także, jeśli chodzi o przywiązanie do ulubionych metod płatności. Tak, jak można było przypuszczać, Covid-19 zdołał jednak „zdetronizować” płatność gotówką za pobraniem, na rzecz e-płatności. Być może pandemia przyspieszyła tylko pewne procesy, które i tak pojawiłyby się w wyniku naturalnej ekspansji kanałów online. E-commerce rozwija się dynamicznie na wielu płaszczyznach, warto śledzić te zmiany, aby jak najlepiej dostosować ofertę do potrzeb e-rynku – mówi Magdalena Grablewska, Marketing Manager Przelewy24.

Pełen raport znajduje się TUTAJ

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się