Nowa forma płatności Spark – efekt współpracy Platformy Detalistów i Przelewy24

Aktualności e-commerce
16.03.2021

System Spark jako pierwszy w Polsce udostępnia zbliżeniowy model płatności mobilnych wraz z usługą e-paragonów dla sprzedaży in-store. Jednocześnie już dziś możliwe jest wydawanie elektronicznych paragonów fiskalnych przy sprzedaży internetowej. Wkrótce udostępnione zostanie także dedykowane dla e-commerce rozwiązanie płatnicze.

Usługa e-paragonów Spark jako jedyna na rynku spełnia wymogi ustawodawcy, w pełni zastępuje paragon papierowy i wkrótce będzie dostępna dla każdego sklepu wyposażonego w urządzenie fiskalne online. Rozwiązanie dostępne już w handlu tradycyjnym dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemami Android i iOS, będzie miało zastosowanie także w sprzedaży internetowej.

Dzięki repozytorium e-paragonów dowody zakupu będą trwalsze, łatwiejsze do wyszukiwania, a sposób ich generowania, przechowywania i udostępniania gwarantuje kupującemu odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz zachowanie prywatności.

– Granice pomiędzy handlem internetowym i stacjonarnym zacierają się coraz bardziej. Współpraca i wdrożenie systemu Spark po raz pierwszy pozwala nam realizować płatności elektroniczne w handlu tradycyjnym bez udziału terminala kartowego, co daje dostęp do szeregu dodatkowych wartości dla obu stron transakcji, jak np. niższy koszt obsługi płatności – komentuje Jacek Kinecki, CCO Przelewy24, który odpowiada za realizowanie płatności w ramach Spark.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się