Krakvet i moBILET odpowiadają na trend zakupów jednym kliknięciem…

Wśród rozwiązań płatniczych, które szczególnie zachęcają konsumentów do zakupów przez Internet, według raportu „E-commerce w Polsce 2016” przygotowanym przez Gemius, najpopularniejszymi są szybkie przelewy i płatność kartą kredytową. Ta druga, stanowi już najpowszechniejszy środek płatniczy na świecie, w Polsce zaś odnotowuje rosnące zainteresowanie.

Na zapotrzebowanie klientów, we współpracy z Przelewy24, aktywnie reaguje moBILET i Krakvet, jeden z największych zoologicznych sklepów internetowych w Europie, wdrażając natychmiastowe płatności kartą w modelu OneClick. Dla klientów sklepu jest to maksymalne ułatwienie i przyspieszenie zakupów, bowiem w praktyce, po jednorazowym uzupełnieniu danych karty, zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i strony www, każda kolejna transakcja trwa dosłownie tyle, co jeden klik. Usługa gwarantuje bezpieczną, natychmiastową transakcję, co ważne, bez konieczności zakładania konta i rejestrowania się u operatora płatności.


O motywacji do wprowadzenia usługi opowiada Zastępca Dyrektora Generalnego Krakvet, Piotr Żyła: „Na wprowadzenie modelu OneClick miało wpływ kilka czynników. Przede wszystkim świadomość Klientów i zwiększone zaufanie do transakcji online. Dodatkowo jako sklep internetowy musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz ułatwiać im zakupy w środowisku on-line. Model OneClick jest doskonałym rozwiązaniem, które realizuje wszystkie te założenia. Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, nasi Klienci będą mogli w bezpieczny, prosty i przede wszystkim szybki sposób dokonywać zakupów, co niewątpliwie przełoży się nie tylko na ich decyzje zakupowe, ale również na przywiązanie do sklepu.”

Cytując wypowiedź Managera projektu w moBILET Michał Wojtczaka:„Głównym powodem wdrożenia modelu płatności OneClick w aplikacji moBILET, jest zapewnienie naszym Użytkownikom szybkiej, ale przede wszystkim bezpiecznej i pewnej formy płatności za bilety komunikacji miejskiej oraz wnoszenia opłat za parkowanie. Zaobserwowaliśmy, iż coraz więcej Użytkowników korzysta z doładowań konta e-portmonetki moBILET z wykorzystaniem kart płatniczych i dlatego postanowiliśmy ograniczyć konieczność wielokrotnego wpisywania danych karty płatniczej podczas doładowań. Dzięki temu Użytkownik jednorazowo weryfikuje kartę, by w przyszłości skrócić zakup do jednego kliknięcia.”

Na uwagę zasługuje również fakt zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa procesu. Jako, że serwis Przelewy24 podlega certyfikowaniu PCI-DSS i w związku z tym spełnia wszystkie wymagania dotyczące ochrony danych, kupujący mogą mieć pewność, że żadne informacje tzw. wrażliwe nie są przechowywane ani udostępniane. Po pierwszej autoryzacji, zapamiętywany jest numer powiązany z kartą – token – który nie może posłużyć za narzędzie autoryzacyjne w żadnym innym kanale.

Zespół Przelewy24

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

2   XII
2019

Rozmowa z Jackiem Kineckim

Zapraszamy na rozmowę z Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu Przelewy24, Jackiem Kineckim.
8   XI
2019

Bank Millennium i eurobank łączą siły

Planowane prace nad połączeniem systemów obu banków od 8 listopada (piątek) od godz. 18:00 do późnych godzin wieczornych 11 listopada 2019 r.
21   X
2019

Nowa formatka płatności

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami formatki.