Jesienna pielęgnacja z krem de la krem

Artykuły partnerów
02.10.2020

Potrzeby naszej skóry zmieniają się wraz z porami roku. Dlatego pielęgnacja powinna być dostosowana do aktualnych warunków klimatycznych. Czy to oznacza, że trzeba wymieniać całą kosmetyczkę? Absolutnie nie! Wystarczą drobne zmiany i wprowadzenie kilku ekstra składników, by cały jesienny sezon cieszyć się piękną skórą.

Jesienne wyzwania dla skóry

Skóra po lecie wymaga przede wszystkim regeneracji. Słońce i upały dały jej się we znaki. Obecnie zmaga się z częstymi zmianami temperatur i rozpoczynającym się sezonem grzewczym, który sprawia że powietrze jest suche, a tego nasza skóra bardzo nie lubi i boleśnie to odczuwa.

Podstawy jesiennej pielęgnacji

Złuszczanie

W pierwszym kroku stawiamy na złuszczenie martwego naskórka, by poprawić koloryt skóry i ułatwić transport substancji odżywczych zawartych w kosmetykach. W tym celu warto postawić na peeling dobrany do potrzeb. W przypadku skóry wrażliwej lepszym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne, które działają delikatniej, ale są równie efektywne. Peeling drobno- lub gruboziarnisty wybieraj, jeśli nie borykasz się ze zmianami trądzikowymi, gdyż drobinki ścierające zawarte w tego rodzaju kosmetykach mogą pogorszyć stan cery. Skórę wystarczy złuszczać jeden, maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Nawilżanie

Kremy o nieco bogatszym składzie, serum i nawilżające bomby czyli esencje będą Twoim najlepszym sprzymierzeńcem! Stosuj je w odpowiedniej kolejności, zaczynając od najlżejszej konsystencji. Przed etapem nawilżania dokładnie oczyść cerę delikatnym preparatem, który nie naruszy jej bariery hydrolipidowej (ochronnej warstwy). Nawilżanie kosmetykami jest ważne, ale nie zapominaj, że najprostszym sposobem, by skóra była nawodniona jest picie odpowiedniej ilości wody.

Regeneracja

Postaw na produkty zawierające witaminy A, C, E. Stosuj całonocne maseczki, które doskonale regenerują skórę podczas kiedy śpisz. Nie zapominaj o okolicy wokół oczu, która ma szczególne wymagania. Witamin dostarczaj sobie również w pożywieniu, gdyż dieta ma ogromny wpływ na wygląd cery.

Jesień to również doskonały czas na wprowadzenie produktów z kwasami. Pamiętaj jednak, by robić to z rozwagą i obowiązkowo stosować filtry przeciwsłoneczne w trakcie takiej kuracji. Ogranicz wtedy peelingi, gdyż kwasy mają jednocześnie działanie złuszczające.

W sklepie krem de la krem znajdziesz produkty, dzięki którym Twoja skóra zachowa piękny, promienny wygląd także w chłodniejsze miesiące roku. Sprawdź na kremdelakrem.pl

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się