Carsharing dla firm. Nowe podejście do biznesowej mobilności

Artykuły partnerów
02.02.2021

Carsharing to rozwiązanie znane już chyba każdemu, ale o ile jego ogólnodostępne użytkowanie wydaje się oczywiste, to z pewnością nie każdy wie, że jego zastosowanie jest równie atrakcyjne i opłacalne w sektorze biznesowym.

Traficar dla firm to alternatywa leasingu czy wynajmu, będąca innowacyjnym rozwiązaniem transportowym, polegająca na wydzieleniu współdzielonych pojazdów dla wyłącznego użytku w przedsiębiorstwie, a tym samym rozwiązuje to problem dużej ilości floty, która stoi i jest nieużytkowana. Bardzo często samochodów jest zwyczajnie za dużo w stosunku do potrzeb organizacji, a jedynym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu ograniczenie floty. Tylko po co ograniczać, gdy można współdzielić? Pracownicy szanują pojazd, bo kolejnego dnia może jechać nim dobry kolega z pracy, czy nawet szef, nie muszą martwić się o jego naprawę, a sam benefit staje się dla nich bardziej dostępny.

Jak wygląda to w praktyce?

Cały system opiera się o aplikację mobilną, która pozwala pracownikom na dostęp do floty całkowicie online. Bez większego wysiłku mogą sprawnie zarezerwować, otworzyć i zamknąć samochód, a dzięki mapie mogą kontrolować dostępność pojazdów. Każdy z pracowników objętych tym dodatkiem może także korzystać z opcji kalendarza, gdzie z wyprzedzeniem może zarezerwować dany samochód na konkretną godzinę i dzień zgodnie z jego potrzebami.

Co jeszcze wyróżnia takie rozwiązanie?

W Traficar zapłacisz za pokonane kilometry bez stałych zobowiązań jak opłaty czynszowe. Tym samym wiesz, za co i kiedy płacisz, a co lepsze, masz wgląd w faktyczne koszty, które ponosisz w związku z korzystaniem ze współdzielenia w swoim przedsiębiorstwie. Takie podejście to bez wątpienia rewolucja.

To, że takie rozwiązanie sprzyja oszczędnościom w firmie, jest pewne, ale warto także nadmienić, że firma, którą zainteresuje tego rodzaju rozwiązanie, może skorzystać z preferencyjnego okresu umowy. Nie są to zobowiązania wieloletnie, aby klient w pierwszej kolejności mógł przetestować carsharing w swojej organizacji i wdrożyć projekt w różnych działach sprawdzając go przy specyfice swoich działań. Bez wątpienia takie rozwiązanie optymalizacji floty ma olbrzymi potencjał. Nie sztuką jest posiadać bogatą i różnorodną flotę samochodów, jeśli wykorzystuje się tylko część z niej.

Współdzielenie staje się sposobem na życie i coraz więcej branż stara się korzystać z tej koncepcji. W przypadku carsharingu aspekt ekologiczny dotyka zmniejszenia emisji spalin (mniej samochodów na więcej osób), uwolnienia przestrzeni parkingowych i świadomego podejścia do narzędzi, które są nam powierzane i mają pomóc w pracy.

Zastanawiasz się jak carsharing sprawdziłby się w Twojej firmie? Więcej informacji o tym rozwiązaniu znajduje się na stronie firmy Traficar: www.firma.traficar.pl.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się