Instalacja

W pełni zintegrowany z Twoim serwisem (sklepem internetowym) mechanizm obsługi transakcji. Zarówno żądanie transakcji, jak i odbiór potwierdzenia i weryfikacja transakcji następuje w obrębie Twojego serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz na bieżąco, automatycznie aktualizować stan swojej bazy danych.

Instalacja Pełna

Co jest niezbędne?

Przede wszystkim należy się zarejestrować zgodnie z procedurą rejestracji. Aby skorzystać z serwisu Przelewy24 w Twoim sklepie musisz rozbudować swój system o dwa elementy - generator formularza zamówienia oraz skrypt obsługi odpowiedzi z Przelewy24.
Po otrzymaniu potwierdzenia rejestracji zapoznaj się z Panelem Administracyjnym. Znajdziesz tam zestawienia transakcji, dane o przelewach oraz przykładowe skrypty realizujące operacje, które musisz w Twoim systemie wprowadzić (patrz również Dokumentacja techniczna), czyli nadanie żądania transakcji oraz odbiór odpowiedzi (wyniku transakcji), patrz dalej.

Przebieg transakcji

Operacje w Twoim sklepie

 1. Na swoich stronach przygotowujesz stronę, na której zawarta będzie lista zakupów klienta i ostateczna cena, którą należy zapłacić.  
 2. Przygotowany odpowiednio formularz przesyłasz do serwisu Przelewy24.

Operacje serwisu Przelewy24

 1. Klient wybiera formę płatności i dokonuje niezbędnych operacji. (zobacz przykład)
 2. Klient dokonuje płatności zgodnie z przedstawioną instrukcją.
 3. System weryfikuje dokonanie przelewu, informuje o wyniku klienta i wysyła odpowiedź zwrotną na podany przez Ciebie adres URL. Odpowiedź zwrotną otrzymasz w czasie nie dłuższym niż 15 minut.

Operacje w Twoim sklepie

 1. Po odebraniu odpowiedzi z nadanym numerem transakcji, musisz ją ostatecznie zweryfikować wysyłając odpowiednie dane do skryptu weryfikującego w serwisie Przelewy24.

Operacje serwisu Przelewy24

 1. Skrypt serwisu Przelewy24 generuje odpowiedź z wynikiem na podstawie otrzymanych danych. Jeżeli transakcja była poprawna, w tym momencie jest ona uznawana za zakończoną.
 2. Transakcja zakończona.

  Pobierz dokumentację

Instalacja Uproszczona

Uproszczona wersja współpracy umożliwia skorzystanie z serwisu Przelewy24 bez konieczności budowy sklepu internetowego. Wystarczy umieścić na Twojej stronie WWW odpowiedni link, z kilkoma parametrami (Twój ID, Kwota, Tytuł płatności, ...). Link ten skieruje klienta do naszego serwisu Przelewy24, gdzie ukaże się formularz wpłaty, a następnie opcje wyboru płatności. Po przyjęciu wpłaty od klienta wysyłane jest potwierdzenie na Twój adres e-mail.
Ta wersja współpracy z serwisem Przelewy24 doskonale nadaje się do realizacji przyjmowania wpłat za pojedyncze towary lub usługi, gdy Sprzedawcy wystarcza potwierdzenie wpłaty wysłane poprzez e-mail.

Co jest niezbędne?

Należy się zarejestrować zgodnie z procedurą rejestracji. Aby skorzytać z serwisu Przelewy24 musisz na Twoich stronach WWW dodać tylko link przy danym produkcie (usłudze) przesyłając nam kilka niezbędnych parametrów.

Przebieg transakcji

Operacje na Twojej stronie WWW

 1. Przygotowujesz stronę WWW, na której zawarty będzie link z minimum trzema parametrami (patrz dalej) przenoszący klienta na strony: https://sklep.przelewy24.pl/zakup.php

Operacje w serwisie Przelewy24

 1. Klient uzupełnia formularz zamówienia (zobacz przykład), którego część lub nawet wszystkie dane mogą zostać przekazane z Twojego serwisu poprzez link. Po wypełnieniu formularza klient przechodzi do płatności.
 2. Klient wybiera formę płatności. (zobacz przykład)
 3. Klient dokonuje płatności zgodnie z przedstawioną instrukcją.
 4. System weryfikuje poprawność transakcji i informuje o wyniku klienta. Jeżeli transakcja była poprawna, zostaje wysłany e-mail do Ciebie oraz do Klienta, zawierający dane z formularza zamówienia.
 5. Transakcja zakończona.
 6. Pod wynikiem transakcji pojawi się przycisk, który przeniesie klienta z powrotem na podaną przez Ciebie stronę WWW.

W panelu administracyjnym Przelewy24 znajdą Państwo wygodne narzędzie do przygotowania linku do wersji uproszczonej.

  Pobierz dokumentację

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się