Nets COVID -19 Relief Fund i Przelewy24 dla Fundacji Rodzin Adopcyjnych i Kliniki Hematologii UM w Łodzi

Aktualności e-commerce
12.01.2021

W ciągu ostatniego roku pandemia w sposób istotny wpłynęła nie tylko na codziennie życie każdego z nas, ale także na funkcjonowanie placówek niosących pomoc – szpitali i fundacji. Chęć pomocy i wsparcia organizacji będących na pierwszej linii walki ze skutkami pandemii, stały się podstawą do uruchomienia specjalnego programu grantowego “Nets COVID-19 Relief Fund” Grupy Nets, której częścią jest serwis Przelewy24.

Ogólnoeuropejska akcja ma na celu niesienie wsparcia niezależnym instytucjom w ich funkcjonowaniu oraz ograniczenie negatywnych skutków pandemii w sektorze medycznym i placówkach typu non-profit. Projekt jest szczególny, ponieważ od samego początku angażuje pracowników całej grupy, w tym serwisu Przelewy24. To oni wybrali 9 unikatowych inicjatyw z całej Europy, którym przekazane zostaną środki finansowe. Dwie z nich są z Polski i otrzymają łączne wsparcie w wysokości 50 000 euro. Połowa tej sumy trafi do Kliniki Hematologii UM w Łodzi, zajmującej się przeszczepami szpiku kostnego oraz leczeniem chorób układu krwiotwórczego. Druga cześć kwoty zostanie przekazana Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Placówka pomaga najmłodszym dzieciom, dając im szansę na szybszą adopcję oraz prowadzi szpitalny oddział preadopcyjny dla porzuconych niemowląt.

Walka ze skutkami pandemii wymaga wyjątkowych działań i globalnej solidarności. Cieszę się, że w Przelewy24, mamy świadomość jak ważna jest pomoc dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują. Wierzę, że przekazane fundusze wpłyną na poprawę sytuacji podopiecznych obdarowanych placówek. – mówi Jacek Kinecki, CCO Przelewy24.

Wyjątkowa sytuacja ostatnich miesięcy, wprowadzone obostrzenia, w sposób szczególny dotknęły całą służbę zdrowia i znacznie utrudniły nam funkcjonowanie. Dzięki inicjatywie Nets COVID-19 Relief Fund oraz serwisu Przelewy24 będziemy mogli zwiększyć zakres świadczeń przeznaczonych dla porzuconych noworodków z problemami medycznymi. Przekazane fundusze umożliwią im odpowiednią diagnostykę i terapię, co w konsekwencji zwiększy ich szansę na adopcję. Otrzymane wsparcie jest dla nas i naszych podopiecznych bezcenne - za co bardzo dziękujemy. – komentuje Jerzy Potocki, Przewodniczący Rady Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

Udostępnij:
Podobne artykuły

Załóż konto i zacznij zarabiać

Poznaj kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu.

Zarejestruj się