PL EN
szukaj
Strona główna Dla klientów FAQ - Częste pytania

FAQ - Częste pytania

Jak wykonywane jest w serwisie potwierdzenie płatności wykonanej przelewem?

Program serwisu sprawdza okresowo poprzez odczyt i analizę historię konta bankowego, na który ma wpłynąć dana płatność klienta. Kontrola dokonywana jest co 3 minuty w 15-minutowym przedziale oczekiwania od momentu inicjacji płatności oraz nie rzadziej niż co godzinę. Jeśli z historii konta zostanie odczytany przelew o oczekiwanym numerze transakcji i ustalonej kwocie - przekazywane jest potwierdzenie.

Czy obsługiwane są zagraniczne karty płatnicze?

Karty zagraniczne obsługiwane są tak samo, jak karty krajowe. Ważny jest typ karty a nie kraj, w którym została wystawiona. Korzystanie z kart zagranicznych jest możliwe jednocześnie z przesłaniem oświadczenia o korzystaniu z kart w serwisie Przelewy24.

Jak zapłacić nie mając karty płatniczej i konta bankowego dostępnego internetowo?

W takiej sytuacji trzeba wcześniej zrobić przedpłatę i użyć jej w momencie płacenia za zakupiony towar czy usługę. W tym celu ze strony sprzedawcy należy przejść proces płatności i z listy metod płatności wybrać opcję "Utwórz przedpłatę". Numer przedpłaty (numer transakcji) wpisuje się jako temat przelewu (przekazu), gdy przekazuje się kwotę przedpłaty na wybrane konto serwisu. Przekazanie pieniędzy na konto serwisu w celu utworzenia przedpłaty może być wykonane w dowolny dostępny Ci sposób: przelewem internetowym, przelewem tradycyjnym, zleceniem telefonicznym, poprzez funkcje WAP, wpłatę osobistą w banku lub poczcie. Pamiętać należy, by kwota przedpłaty była równa kwocie planowanego zakupu a tematem przelewu był nadany numer transakcji. Numer transakcji, hasło oraz wielkość wymaganej kwoty przedpłaty można otrzymać też z serwisu w momencie próby zapłaty za wybrany towar (usługę).

Co się dzieje z płatnościami wykonanymi po czasie oczekiwania serwisu lub błędnie opisanymi?

W przypadku błędnie opisanej transakcji lub opóźnienia w wykonaniu transakcji  - skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Możesz to zrobić telefonicznie lub wysyłając maila na adres serwis@przelewy24.pl , załączając potwierdzenie przelewu.

Różne informacje o wyniku płatności kartą kredytową.

Jeżeli przy przechodzeniu przez procedurę płątności pojawi się ekran o błędzie oznacza to, iż próba dokonania przelwu nie zakończyła się poprawnie. Co za tym idzie pieniądze nie zostały wysłane z Pana/Pani konta. Może zaistnieć sytuacja, w której sprawdzając saldo na Państwa koncie zauważycie, iż kwota przelewu została już zablokowana przez PolCard. Jest to jednak blokada tymczasowa i pieniądze zostaną odblokowane pod koniec dnia, gdy PolCard weryfikuje płatności z danego dnia.

Podczas próby zapłaty kartą kredytową pojawia się błąd (err56).

Niestety PolCard nie akceptuje wszytkich typów kart płatniczych w transakcjach internetowych. W szczególności płatności kartami typu VISA ELECTRON nie są dopuszczalne w Internecie, poza wyjątkami. Jest to niezależne od nas i w takim przypadku prosimy o skorzystanie (jeżeli Państwo taką posiadają) z jednej z akceptowanych kart:
Visa Classic (ma wypukłe numery)
Visa Electron (wyłącznie z konta Inteligo, Milenium)
EuroCard/MasterCard
Diners Club PolCard
PBK
JCB

Jak podzielić kwotę przedpłaty?

Jeżeli chcesz zapłacić przy pomocy Przelewy24.pl, ale kwota Twojej przedpłaty jest wyższa od niezbędnej do przeprowadzenia danej transakcji możesz przedpłatę podzielić na dwie o mniejszych wartościach. W tym celu wybierz z górnego menu link Przedpłaty, a następnie w formularzu "Sprawdź przedpłatę" wprowadź dane swojej przedpłaty. Jeżeli dana przedpłata posiada status "Do wykorzystania" poniżej wyniku sprawdzenia pojawi się formularz "Podziel kwotę transakcji krok 1/3". W polu formularza wprowadź kwotę, jaką chcesz uzyskać w wyniku. Po zakceptowaniu kwoty nowej przedpłaty zostaną utworzone dwie nowe przedpłaty jedna o wartości, którą wprowadziłeś w formularzu oraz druga z różnicą między wartością orygilaną i nową. Dla obu tych transakcji otrzymasz nowe numery i hasła, zapamiętaj je koniecznie. W tej chwili status oryginalnej transakcji zmieni się na "Wykorzystana" i nie będziesz mógł już z niej skorzystać.

Jak połączyć kwoty z dwóch przedpłat?

Jeżeli dla danej transakcji potrzebujesz kwoty większej niż kwota utworzonej przez Ciebie transakcji możesz połączyć kwotę danej transakcji z inną. W tym celu wybierz z górnego menu link Przedpłaty, a następnie w formularzu "Sprawdź przedpłatę" wprowadź dane swojej przedpłaty. Jeżeli dana przedpłata posiada status "Do wykorzystania" poniżej wyniku sprawdzenia pojawi się formularz "Połącz tę przedpłatę z inną krok 1/3". W polach formularza wprowadź atrybuty drugiej przedpłaty. Po zakceptowaniu kwoty nowej przedpłaty utworzona zostanie nowa przedpłata o wartości będącej sumą obu przedpłat. Dla nowej transakcji otrzymasz nowe numery i hasła, zapamiętaj je koniecznie. W tej chwili status obu oryginalnych transakcji zmieni się na "Wykorzystana" i nie będziesz mógł już z nich skorzystać.

W jakich godzinach można korzystać z przelewów on-line?

Dostęp do płatności z danego banku jest możliwa tylko w momencie, gdy bank ten obsługuje przelewy natychmiastowe. Niestety nie wszystkie banki udostępniają tę funkcję przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, w związku z tym na czas, gdy nie ma możliwości dokonania przelewu natychmiastowego dany bank jest blokowany.

Terminarz dostępu do banków:

Bank Poniedziałek- Piątek Sobota Niedziela
mBank
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Konto Inteligo
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Bank PKO BP
całą dobę całą dobę całą dobę
IPKONET  całą dobę całą dobę całą dobę
IKO całą dobę całą dobę całą dobę
Bank Zachodni WBK
04:00-21:00 04:00-21:00 04:00-21:00
ING Bank Śląski
całą dobę* całą dobę* całą dobę*
Credit Agricole
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Bank PEKAO S.A.
całą dobę
całą dobę
całą dobę
BGŻ (Integrum)
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Bank Millennium
całą dobę** całą dobę** całą dobę**
MultiBank
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Bank Ochrony Środowiska
całą dobę całą dobę całą dobę
Citi Handlowy
całą dobę
całą dobę
całą dobę
EuroBank
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Raiffeisen Polbank
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Alior Bank
całą dobę
całą dobę
całą dobę
Volkswagen Bank
całą dobę 8:00-20:00 8:00-20:00
GetIn Bank 07:00-23:00
07:00-23:00 07:00-23:00
GetIn Online 07:00-23:00 07:00-23:00 07:00-23:00
SKOK całą dobę niedostępny niedostępny
Biz Bank całą dobę całą dobę całą dobę
Meritum Bank całą dobę całą dobę całą dobę
T-Mobile Usługi Bankowe całą dobę całą dobę całą dobę
Bank BPH
08:00-20:00 niedostępny niedostępny
PlusBank
09:00-19:00 niedostępny niedostępny
Deutsche Bank
8:00-19:00
niedostępny
niedostępny
BNP Paribas
8:00-20:00 niedostępny niedostępny
SGB
całą dobę całą dobę całą dobę
Bank Pocztowy
7:30-22:00 8:00-16:00 niedostępny
IdeaBank
całą dobę
całą dobę całą dobę
GetBank 08:00 - 19:00 niedostępny niedostępny
DnB Nord 08:00 - 17:30 niedostępny niedostępny
Toyota Bank całą dobę całą dobę całą dobę
mBank d. BRE 07:00-19:00 niedostępny niedostępny
Orange Bank całą dobę całą dobę całą dobę
BRE Bank całą dobę całą dobę całą dobę


*) Dotyczy usługi Płać z ING

**) Dotyczy usługi Millennium – Płatności Internetowe

    Certyfikat Thawte